System kominowy. Inwestycja, na której nie warto oszczędzać.

Nieudokumentowane zakupy są jedną z największych bolączek branży budowlanej. Wiele rzeczy można nabyć taniej. Bez faktury. Bez dokumentów. Bez jakiejkolwiek pewności.

Niestety zdarza się, że podczas planowania budowy lub remontu dochodzi do nieprzemyślanych decyzji w kwestii wyboru systemu kominowego. Komin powinien być należycie dobrany do urządzenia grzewczego. System nadający się do odprowadzania spalin z kotła gazowego z zamkniętą komorą nie jest odpowiedni do stosowania z piecem na węgiel kamienny.

Istotne są również takie kwestie jak odporność na korozje czy sposób montażu. Te i inne parametry są opisywane w deklaracji właściwości użytkowych – dokumencie udostępnianym przez producentów systemów kominowych. Ważne aby przed wyborem produktu zapoznać się z jego parametrami.

Warto zwrócić uwagę na, wydawałoby się oczywiste, a jednak niedoceniane kwestie gwarancji i serwisu pogwarancyjnego. Kupując system kominowy bez faktury w prawdzie zaoszczędzimy finansowo ale niekoniecznie uczciwy sprzedawca będzie też „zwolniony” od odpowiedzialności. W takim wypadku klient pozostaje sam, bez radny w obliczu problemów, jakie mogą się pojawić już podczas instalacji czy później w trakcie użytkowania. Pamiętajmy, że nieudokumentowany zakup jest trudny do udowodnienia a dochodzenie praw konsumenckich na ogół staje się niemożliwe.

Wniosek nasuwa się sam – takie oszczędzanie może przysporzyć wydatków i nerwów. Nabywając renomowany produkt kupujemy sobie także święty spokój.

Zapraszamy do podzielenia się nazwami i adresami firm, które sprzedają dobrej jakości i sprawdzone systemy kominowe.