Sukces Krajowej Izby Kominiarzy na Forum Wentylacja 2016

W dniach 1-2 marca 2016 roku w Warszawie odbyło się 14. Forum Wentylacja. Na targach swoją ofertę przestawiło ponad 170 wystawców z Polski i z zagranicy.

Po raz pierwszy wspólną ekspozycję pod hasłem TECHNIKA KOMINOWA przestawili Krajowa Izba Kominiarzy i członkowie Stowarzyszenia Kominy Polskie:

  • KOMIN-FLEX
  • MK
  • SCHIEDEL
  • SPIROFLEX
  • UMET
  • WADEX
  • WOBEX

Pomysł wspólnej ekspozycji przyniósł sukces, którego miarą byli bardzo liczni goście zainteresowani techniką kominową. Bywało, że zgromadzeni goście zajmowali cały ciąg komunikacyjny i trudno było przejść. Pozytywnie oceniany był wystrój stoiska Krajowej Izby Kominiarzy zaprojektowanego przez Sebastiana Ziombskiego. Uwagę przyciągała rozległa panorama, sprawiająca wrażenia okna z widokiem na dachy z licznymi kominami. Wiele osób odwiedzających stoisko KIK na chwilę poczuło się kominiarzami, robiło sobie pamiątkową fotografię wyglądając przez wycięte „okienko” w specjalnym roll-up postaci kominiarza. Hasłami przewodnimi Techniki Kominowej były „Zaproś kominiarza” oraz „10 przykazań dobrego komina”. Hasła te były treścią 2000 specjalnych ulotek rozdawanych na wszystkich ośmiu stoiskach wspólnej ekspozycji. Pobierz ulotkę oraz 10 przekazań dobrego komina.

Równolegle odbywał się cykl seminariów. Wykłady i prezentacje były przeznaczone dla projektantów, instalatorów, kominiarzy i użytkowników instalacji wentylacyjnych. W panelu WENTYLACJA NATURALNA I TECHNIKA KOMINOWA mistrzowie kominiarscy przestawili jak wielki wpływ na bezpieczeństwo użytkowników mieszkań mają prawidłowo zaprojektowane, wykonane, konserwowane i użytkowane przewody wentylacyjne, dymowe i spalinowe. Podkreślano rolę nadzoru kominiarskiego na etapie odbiorów i podczas eksploatacji przewodów kominowych. Frekwencja słuchaczy przeszła oczekiwania organizatorów. Miarą kominiarskiego sukcesu jest fakt, że obszerna sala wykładowa była po brzegi wypełniona słuchaczami, wielu z nich wykładów słuchało na stojąco.

Wieczorem 1 marca odbyła się uroczysta GALA BRANŻOWA, na której wręczone zostały nagrody: Delta 2016, PASCAL 2016 oraz nagrody specjalne Zarządu Stowarzyszenia Polska Wentylacja. Celem przyznania Nagród Zarządu SPW było wskazanie osobowości – osób, które odnoszą spektakularne sukcesy, wyróżniają się pomysłami i metodami prowadzenia działalności, są postaciami silnymi, wpływającymi na losy własnych firm, ale także mogące wpływać na obraz branży. Wśród tegorocznych laureatów były osoby od wielu lat znakomicie współpracujące z kominiarzami – Krzysztof Nowak i Andrzej Wajsprych z firmy UNIWERSAL. Otrzymali oni nagrody specjalne Zarządu Stowarzyszenia Polska Wentylacja za własne projekty marketingowe i biznesowe oraz za prowadzenie biznesu z ludzką twarzą.

W ubiegłorocznej edycji w gronie laureatów Nagrody Specjalnej był Józef Darłak z firmy DARCO za całokształt działalności na rzecz propagowania dobrej wentylacji.

Piotr Pacyna