II Konwent Pracodawców Kominiarskich w Skierniewicach

We wtorek 11 października w Skierniewicach z inicjatywy Krajowej Izby Kominiarzy spotkali się pracodawcy kominiarscy oraz przedstawiciele parterów stowarzyszenia na II Konwencie Pracodawców Kominiarskich. Spotkanie zostało otwarte przez prezesa KIK Marcina Ziombskiego. Na początku rzecznik Izby Mirosław Antos opowiadał o wyjeździe polskiej reprezentacji na 35. Międzynarodowe Święto Kominiarzy do Santa Maria Maggiore we Włoszech. Redaktor serwisu Kominiarz.TV, Łukasz Grzenkowicz zaprosił zebranych do udziału w przyszłorocznym święcie. W kolejnym punkcie Marcin Ziombski podsumował rok działalności Krajowej Izby Kominiarzy. Przedstawił zrealizowane działania oraz plany działań na rzecz promocji kominiarstwa oraz poprawy bezpieczeństwa budynków i ich mieszkańców.

Następnie wiceprezes KIK Piotr Pacyna oraz prezes oddziału w Tarnowie Wiesław Zabawa opisał działania realizowane w ramach akcji „Zaproś Kominiarza”. Po tym podsumowaniu Marcin Ziombski przedstawił zmiany projektu Kodeksu urbanistyczno – budowlanego. Opisał dlaczego obecna wersja projektu jest zagrożeniem dla kominiarstwa. Został wspomniany również projekt Rozporządzenia w sprawie kotłów na paliwo stałe.

Po przerwie kawowej Piotr Pacyna przedstawił memorandum wskazujące na bardzo ważną rolę mistrzów kominiarskich, które zostanie skierowane do Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. Została zaprezentowana również propozycja zmian w omawianym na spotkaniu projekcie, które zostaną przedstawione do Ministerstwa. Dyskusja na temat projektu Kodeksu urbanistyczno – budowlanego podkreśliła jak ważne jest głośne mówienie o roli kominiarstwa zapisane w przepisach prawa przez wszystkich zainteresowanych. Zebrani przedstawili kilka ciekawych pomysłów, w jaki sposób zapewnić aby zawód kominiarza nie został wykreślony z ustawy, a tym samym dbać o bezpieczeństwo wszystkich obywateli.

Zobacz galerię zdjęć